26.07.2012

FAQ Часті питання

* Source text URL: http://www.notetab.com/faq-using.php
Чому я не можу зареєструвати деякі типи файлів з використанням NoteTab за допомогою  "Набору ассоциацій" у Windows?

При установці NoteTab, програма установки робить тільки мінімальні необхідні зміни в реєстрі (що цінують багато користувачів). В результаті, він не налаштовує систему Windows, тобто систему файлових асоціацій з NoteTab.

Але рішення дуже просте, тому що асоціації файлів керуються безпосередньо з NoteTab. Просто відкрийте діалогове вікно Параметри (ви знайдете команди в нижній частині меню Вид), клацніть на вкладці асоціації, а потім додавайте розширення (без точки) по одному.

Чи можу я замінити Windows Notepad з NoteTab?

Так, поки ви не використовуєте Windows 7 або Vista. Якщо NoteTab встановлений правильно, ви знайдете команду під назвою “замінити MS Notepad” в меню Довідка. Коли ви вибираєте цю команду, NoteTab спочатку перейменовує блокнот, додавши розширення. MS до файлу програми. Потім, він буде копіювати спеціальні маленькі програми під назвою NOTEPAD.STB в каталозі Windows, і перейменувати його NOTEPAD.EXE. Всякий раз, коли ця програма буде виконана, він запускає NoteTab замість блокнота. Якщо ви хочете відновити MS Notepad після цієї операції, просто скористайтеся командою Відновити MS Notepad, який також доступний в меню Довідка.

Зверніть увагу, що ця функція в даний час не доступна для використання  з Windows 7 і Vista. Вона також може не завжди коректно працювати під Windows 2000, ME, XP і, у зв’язку з захистом файлів Windows (WFP) системи моніторингу, який перевіряє зміни в системних файлах. У цьому випадку, Ви повинні призначити текстові файли в NoteTab через асоціації екрану в діалоговому вікні Options.

Чи я можу редагувати Unicode та UTF-8 файли з NoteTab?

Хоча NoteTab не є рідним до Unicode редактору, ви можете відкривати, редагувати, конвертувати і зберігати такі файли надійно тих пір, поки весь текст уміщається в одну кодову сторінку ANSI, що підтримуються Windows. Якщо файл містить символи з більш ніж однієї кодової сторінки, або якщо вони засновані на коді сторінки, що  не підтримується системою Windows, то вони будуть не в змозі конвертувати в формат ANSI і NoteTab буде відкривати файл тільки для читання.

Зверніть увагу, що ви можете вимкнути режим тільки для читання через меню Документ. Якщо ви хочете редагувати такі документи в NoteTab і зберегти зміни, деякі символи можуть бути втрачені в процесі.

Ви можете експериментувати з такою можливістю в NoteTab 6 за допомогою Open Clip Приклад файлу в SampleCode бібліотеці. Він пропонує відкрити вибір зразка простого тексту і HTML-файлів, що містять текст на основі різних наборів символів (англійська, арабська, іспанська, китайська, кирилиця, грецька, іврит і так надалі.)

Визначення: кодова сторінка є стандартною щодо кодування символів, які використовуються для відображення певного набору символів у числові значення та точки коду. Кодова сторінка використовується для правильного відображення і перетворення не-Unicode тексту.

Перенесення на нову строку перестало працювати в NoteTab  Light/Std.. Чи є це помилка?

Ні, ви, ймовірно, встановити Wrap в колонці варіант, як за замовчуванням або для поточного документа. Використовуючи цю функцію NoteTab Light і Std вимикається правильна поведінка переносу слів і програма вставляє рядки, щоб змусити рядки відстроюватися  плівкою. Опція Wrap в колонці на більш пізньому етапі не знімає вставлені розриви рядка. Будь ласка, подумайте про оновлення Вашої ліцензії на NoteTab Pro якщо вам потрібні рядки обгортання, тому що оновлення в режимі реального часу надає звичайний режим перенесення слів.

NoteTab Pro: де всі мої шрифти поділись?

На відміну від NoteTab Std, NoteTab Pro не може використовувати змінну ширину шрифту. Тому він обмежує ваш вибір шрифтів на ті, які мають фіксовану ширину. Ця конструкція введення вхідного контролю, що використовується в NoteTab Pro. Переваги у більш високій продуктивності і виборі команд/параметрів конфігурації, які не доступні в NoteTab Std.

Якщо Вам не подобається фіксована ширина шрифтів на вашому комп’ютері, спробуйте красиві DejaVu Mono шрифти. Ви можете їх завантажити і використовувати безкоштовно.

Як я можу друкувати тільки виділений текст?

Починаючи з NoteTab 5, потримайте клавішу Shift, клацніть на друк або команду Попередній перегляд.

Як друкувати з шрифтом на мій вибір?

Шрифт, використовуваний для друку тексту з NoteTab можна змінити за допомогою діалогового вікна Параметри сторінки, які доступні через меню Файл | Параметри сторінки діалогового вікна.

ok ok